Otomatik Kapı Çeşitleri

Otomatik Kapı Çeşitleri
Otomatik kapılar gerek mekanın kullanım alanından tam verim ile yararlanmak, gerek ısı ve ses yalıtımı gerekse estetik görselleri sebebi ile sıklıkla tercih ediliyor. Otomatik kapı kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı tasarımları ile karşımıza çıkıyor. Kullanım alanı ve amacına yönelik tasarlanan otomatik kapı çeşitleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Otomatik Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik kapılar kullanım alanları ve amacına göre kendi içinde farklı gruplara ayrılmaktadır.

Otopark – Garaj Kapıları: Motorlu araçları hırsızlık, diğer araçlar tarafından hasara uğrama gibi tatsız durumlara karşı korumak için kapalı otoparklar tercih edilmektedir. Kapalı otoparklarda kart okutma, kumanda ile çalıştırma gibi özel sistemler ile çalışan otomatik kapılar kullanılmaktadır. Böylece iklim koşulları kaynaklı toz, kir ve sıcak havadan da araçlar etkilenmemektedir.
Sürgülü Kapılar: Sürgülü otomatik kapılar açık otopark ve bahçe gibi alanlar için tercih edilmektedir. Araca ürün yüklemesi yapılan açık alanlar ve fabrikalarda da kullanılmaktadır. Sürgülü kapılar güvenlik görevlilerince kontrol altında tutulabildiği gibi kart ya da kumanda sistemi ile de çalıştırılabilmektedir.
Fotoselli Kapılar: Marketler, oteller, alışveriş merkezleri, hastanelerin ana giriş kapılarında tercih edilmektedir. Bireyin kapıya yaklaşması ile algılama sistemi çalışır ve kapı açma kapama işlemini gerçekleştirir. Fotoselli kapılar uzaktan da kontrol edilebilmektedir. Kısmi açılması, açık kalması ya da sürekli kapalı kalmasına ilişkin de programlanabilme özelliğine sahiptir.
Ameliyathane Kapıları: Hastane, klinik gibi sağlık hizmetleri veren kurumlarda kullanılmaktadır. Çift kanadın açıldığı bireylerin temasının engellendiği hijyenik unsurların ön planda olduğu kapılar olarak tasarlanmaktadır. Özel alanlar için kart okutma, parmak izi ile çalışma ve buton özellikleri ile de kullanılabilmektedir.
Çift Kanatlı Kapılar: Genellikle özel mülk ve sitelerde kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda ya da güvenlik tarafından komut verilerek çalışmaktadır. İçe ya da dışa olmak üzere çift kanat açılmaktadır.
Otomatik kapı çeşitleri arasından kullanım alanı ve amacına uygun olacak şekilde kapı seçimi gerçekleştirilebilmektedir. Otomatik kapı tercih edilmesi önemli bir güvenlik önlemi olduğu gibi aynı zamanda ısı ve enerji tasarrufu açısından da son derece faydalıdır. Otomatik kapının estetik görseli ile kaliteli bir imaj sağladığı da kabul edilmektedir.

Mesaj Gönder
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Merhaba
Yardımcı olmamızı ister misiniz?