İşletmelerde Otomatik Kapı Kullanımı

İşletmelerde Otomatik Kapı Kullanımı

Otomatik kapı farklı çeşit ve tasarımları ile çok sayıda işletmenin tercih sebebi oluyor. Otomatik kapılar fotoselli ve kumandalı olmak üzere iki ana başlık altında incelense de fotoselli kapılar işlev ve tasarımlarına göre de ayrılıyor. Otomatik kapı tercihinin en önemli sebeplerinden biri şüphesiz ki estetik görseli oluyor. Bir diğer taraftan ise işletmelerin vizyonunu yansıtan ilk unsur olarak kapı son derece önem taşıyor. İşletmelerde otomatik kapı kullanımı yalnızca estetik kaygılar ile ilinti değildir.

Otomatik kapı tercih edilmesi ile beraber yoğun trafiği olan işletmeler için kapı açma ve kapama kaynaklı gürültüler engellenmektedir. Sosyoloji alanında yapılan araştırmalara göre de bireyin kendi kuvveti ile açtığı kapıdan içeri girmesine oranla fotoselli, bireyin varlığının algılandığı ve otomatik olarak açılan kapıları olan işletmelere girme oranı arasında ciddi bir fark olduğu tespit edilmiştir. Özellikle mağazalar için oldukça önemli bir durum olduğunu bu örnekten de anlamış oluyoruz. İşletmenin ziyaret edilmesi ekonomik gereksinimlerini karşılaması ile doğrudan orantılıdır. Bu durumda fotoselli kapıların daha fazla tüketiciye ulaşmak için bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Elbette fotoselli kapının faydaları bu kadar ile kısıtlı değil.

Fotoselli otomatik kapıların kullanılması halinde ortam ısısından da tasarruf edilmektedir. Manuel kapı kullanımı durumunda kapının açılıp, kapanması ya da bireyler tarafından kapatılmaması halinde mekanın ısısının düştüğü kabul edilen gerçekler arasında yer almaktadır. Otomatik kapı montajı ile beraber hem işletmenin imaj ve vizyon çalışması adına bir adım atılmış olmakta hem de ısı tasarrufu sağlanmaktadır.

İşletmenin talebine göre otomatik kapının görseli belirlenmektedir. Kumandalı otomatik kapılar olduğu gibi fotoselli otomatik kapılar da sıklıkla tercih edilmektedir. Kumandalı otomatik kapılar; konut, otopark girişleri için sıklıkla kullanılırken fotoselli otomatik kapılar ise işletmelerin giriş kapısı olarak kullanılmaktadır.

Fotoselli otomatik kapılar için teleskopik, akordeon, dairesel açılım, 90 derece ile açılım, ısı yalıtımlı ve yangına dayanıklı seçenekleri bulunmaktadır. İşletme imajının ilk adımı olan kapının kullanım amacına uygun ve estetik görsele sahip olması son derece önemlidir. İşletmenin tasarımına uygun otomatik kapı talebinde bulunulabilmekte ve gerek ham maddesi gerekse tasarımı ile fark yaratacak kapı montajları gerçekleştirilmektedir.

Fotoselli kapılarımız için buraya tıklayın

İşletmelerde Otomatik Kapı Kullanımı” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Merhaba
Yardımcı olmamızı ister misiniz?